! Компанія Ембер намагається працювати у черговому режимі та реагувати на усі Ваші звернення. Відвантаження товару можливе за узгодженням із Вашим менеджером

Як вибрати серверну шафу

Главная » Як вибрати серверну шафу
Сервер є серцем будь-якої сучасної компанії, там зберігаються документи, програмне забезпечення, реєстратор системи відеоспостереження, те, без чого підприємство не зможе функціонувати або навіть втратить прибуток.
 
Серверні стійки або шафи це специфічні предмети металевих меблів. Використовуються для зберігання телекомунікаційного обладнання, забезпечують оперативний доступ для мережевого обладнання і необхідні умови для експлуатації, захист від сторонніх.
 

Шафи і серверні стійки

 
Шафа і серверна стійка це схожі за функціоналом предмети, які відрізняються зовнішнім виглядом, серверна шафа має закриту конструкцію, а серверна стійка - відкриту.
 
При організації серверної, необхідно правильно вибрати моделі серверних шаф, про це і піде мова в даній статті.
 
 
 
Сучасні виробники пропонують різні розміри таких меблів, покупець повинен орієнтуватися на габаритні розміри зазначені в технічних параметрах конструкції. Вага деяких серверних шаф може досягати 150 кілограм, а висота може бути понад 2-х метри, тому ми рекомендуємо подумати перед придбанням, чи треба буде пересувати даний шафа, також переконайтеся що шафу можливо буде пронести через дверний проріз, в зворотному випадку краще віддати перевагу розбірним моделям.
 

Що таке юніти

 
Власне основний параметр комунікаційної шафи або стійки, це розмір, він вказується виробником кількістю юнітів (unit = 4,5 см). Розмір необхідної стійки визначається типом і кількістю обладнання, яке планується розмістити. Для визначення величини юнітів, необхідно передбачити місце для наступного обладнання:
 
 • Мережеве обладнання;
 • Додаткові аксесуари;
 • Резервне живлення;
 • Дистанційне керування живленням;
 • Обладнання для відстеження змін параметрів навколишнього середовища.
 
Часто покупці питають що таке юніти? Все дуже просто, для стандартизації розмірів була прийнята така величина як юніт, який становить 4,445 см і дорівнює 1,75 дюйма. Перемноживши кількість юнітів на цю величину, Ви дізнаєтеся практичний внутрішній розмір стійки або шафи.
 
При цьому самі комунікаційні панелі мають висоту рівну одному або декільком юнитам, при придбанні серверного шафи необхідно точно визначити висоту обладнання, щоб уникнути додаткових витрат.
 
Монтажні рейки, це горизонтальні пластини розраховані для монтажу, на них бувають круглі або квадратні прорізи. За допомогою даних рейок можна змонтувати комп'ютерне, мережеве, телекомунікаційне обладнання, а також додаткові консольні стелажі. Отвори в рейках також забезпечують додаткову вентиляцію.
 
Зовнішні / передні двері - як правило відрізняються наявністю отворів для вентиляції, обладнані замками, але існує кілька видів дверей:
 
 • Двері зі сталі без будь-яких отворів на них;
 • Перфоровані двері зі сталі;
 • Перфоровані двері зі сталі з вставкою зі скла;
 • Двері зі сталі з щілинами для вентиляції;
 • Двері з плексигласу, в алюмінієвій рамі
 
Задні двері - тут також виробник пропонує кілька варіантів виконання двері:
 
 • Двері зі сталі;
 • Перфоровані двері зі сталі, які доповнюють наявну вентиляцію;
 • Цілісні двері зі сталі з отворами для вентиляції
     
4. Верхня панель, створена для того щоб захищати серверне обладнання, також може використовуватися для встановлення вентилятора для забезпечення охолодження.
 
5. Бічні панелі теж бувають декількох видів:
 
 • Тверді фіксовані - неможливо мати доступ до обладнання;
 • Тверді знімні - можливо зняти і об'єднати кілька стійок, містять засувки;
 • Жалюзійні.
 
      6. Регульовані ніжки, призначені для рівної позиції шафи;
 
      7. Заглушки мають декоративну функцію, для заповнення незадействованного місця;
 
      8. У важких і середніх шафах додатково поставляються антиковзні ніжки, для забезпечення стійкості;
 
      9. Вентилятор для циркуляції повітря, забезпечення заданої температури, допомагає виводити гаряче повітря;
 
    10. Колеса для транспортування серверної шафи.
 
Також в залежності від місця установки відрізняються настінні і підлогові шафи. Тут вибір повністю залежить від місця установки і побажання клієнта. Звичайно ж максимальна висота настінної шафи становить 30 юнітів, тоді як у підлогового 41 юніт і більш.